PROTESTANTSE GEMEENTE BEEMSTER

 

 

"ROND KERK & KAPEL"

Home

Info

Actueel

Jeugd

Overweging

Geschiedenis

Foto's

Andere Kerken

Bestuur...

Restauratie

"De Beemster Keyser"

Zondag 19 juni 2011

"Trinitatis"

 

Vandaag vieren wij in de kerken Trinitatis, het feest van de drie-eenheid, van 'Vader, Zoon en Heilige Geest'. Op de tafel ligt het rode antipendia, de kleur van Pinksteren, de kleur ook van feest, vreugde, vuur en hartenbloed. Vanmorgen vieren wij onze dienst in verbondenheid met de jongeren van onze gemeente in Putten op de Peppelhoeve. Ook daar wordt op dit moment een dienst gehouden, waarschijnlijk nog veelkleuriger dan de onze.

In de kapel staan wij vandaag dus stil bij de kernpunten van ons geloof: Vader, Zoon én Geest. Wat geloven wij eigenlijk? Wie kan het in één zin zeggen?

Het feest van Trinitatis is in de Polder ook al heel lang een feest van oecumene. Dit jaar lukte dat niet in verband met een jubileum van de Katholiek Kerk in de Rijp, maar wij zingen wél een lied van onze vriend pastoor Jan Duin. Zo is de oecumene toch aanwezig.

Én het is vaderdag! Het kan niet op. Aan de piano een man, vader en opa, Theo Koelstra.

Lectrice is Fieke Hesseling en er zijn twee vrouwelijke kerkraadsleden.

En gelukkig is er de Geest, die waait waarheen zij wil!

Pianospel bij binnenkomst:       "Sweet the rain's new fall sunlit from heaven "

Zie de foto-momenten uit deze viering:

IMG_0022

IMG_0024

IMG_0031

IMG_0033

IMG_0036

IMG_0043

IMG_0044

IMG_0050

IMG_0052

IMG_0054

IMG_0060