PROTESTANTSE GEMEENTE BEEMSTER

 

 

"ROND KERK & KAPEL"

Home

Info

Actueel

Jeugd

Overweging

Geschiedenis

Foto's

Andere Kerken

Bestuur...

Restauratie

"De Beemster Keyser"

GOEDE WEEK 2011

Met Compassie naar Pasen

 

Het engelse woord 'compassion' kun je op tal van manieren in het Nederlands vertalen. Bijvoorbeeld met het mooie oud woord, 'mededogen'. Zelfs voor moderne oren klinkt dit nog zo anders als gedogen, of gedoogbeleid. Mededogen gaat uit van een vermogen om je te verplaatsen in de ander, en dat dat iets met je doet ..

De 'Samaritaan' van Rembrandt ..

In de gelijkenissen van Jezus wemelt het van momenten van mededogen. Een mooi voorbeeld is de barmhartige Samaritaan. Terwijl de priester en de hulppriester het slachtoffer laten liggen, bang om ritueel onrein te worden bekommert zich de Samaritaan. Hij verzorgt de wonden, brengt het slachtoffer naar een veilige plek en .. verlaat hem dan! De Samaritaan wordt geen 'hulpverlener' waar je nooit meer vanaf komt! Het verhaal van de Samaritaan is één van de verhalen van de paasnacht, 'om licht aan op te doen'!

Medelijden is ook een vertaling, en misschien wel de meest letterlijke, en zeker een betekenis die wij verbinden met Goede Vrijdag en Pasen: De lijdende mens die om ons medelijden vraagt. Het woord medelijden roept echter al snel een eenzijdig beeld op. Medelijden is dan 'iets verdrietig of zielig vinden', en daar iets mee doen, of er zelf ook verdrietig van worden. Medelijden kan zo ook verlammend werken.

Maar Passie staat niet alleen voor lijden. Het staat ook voor het vuur in je hart, je 'drive', dat wat jou in beweging brengt. Die Passie heeft zo ook met schoonheid en creativiteit te maken, of met liefde, of solidariteit. Mensen hebben zoveel passies, compassie staat dan vooral voor het delen van passie!

Compassie heeft ook met schoonheid en creativiteit te maken ..

In de diensten op weg naar Pasen zal COMPASSIE het verbindende thema zijn. Van de tuin van Gethsemané, als Jezus uitspreekt, "Waarom hebt gij mij verlaten" tot aan de eenzame weg naar het kruis, als elke compassie lijkt te zijn gestorven. Van de donkere nacht van Pasen, waar het nog alle kanten op kan, tot op de morgen van Pasen met Maria in de tuin: Compassie .. met liefde! Met Pasen willen wij ons laten motiveren en inspireren door de kern van christelijk geloven: liefde en leven sterk als de dood!

KERKDIENSTEN rond PASEN 2011

21 APRIL

WITTE DONDERDAG

mmv. de Dansgroep o.l.v. Jane Demmink en Femke Leek! solozang

voor de terugblik, klik hier

20.00 KAPEL

22 APRIL

GOEDE VRIJDAG

mmv Rik Sonneveld, hobo, & Femke Leek, Minke Huisenga, zang

(neemt u een bloem mee voor bij het kruis)

voor de terugblik, klik hier

20.30 KERK

23 APRIL

PAASNACHT

mmv Lisa Rijsenbrij & Jet Steinz, fluit en Minke Huisenga, solozang

voor de terugblik, klik hier

21.00 KAPEL

24 APRIL

PAASMORGEN

mmv. Projectkoor Beemster o.l.v. Theo Koelstra

en Lea van der Pol, solozang

Uitreiken paaskaarsen en paasbloemstuk !!!

voor de terugblik, klik hier

09.30 KERK