PROTESTANTSE GEMEENTE BEEMSTER

 

 

"ROND KERK & KAPEL"

Home

Info

Actueel

Jeugd

Overweging

Geschiedenis

Foto's

Andere Kerken

Bestuur...

Restauratie

"De Beemster Keyser"

Beemster 2 November 2008

Feestelijke oogstdiensten · Kiezen en delen

voor Jong en Oud

 

Bij deze dienst ..

Goedemorgen, welkom op deze feestelijke oogstdienst. Gisteren hebben tal van kinderen zich weer uitgesloofd en uitgeleefd om met pompoenen, kalebassen, winterpenen, bladeren en wat al niet meer, de mooiste oogstwerkstukken te maken. Het resultaat is te bewonderen voorin de kerk en in de kapel vooral ook in de vensterbanken van de ramen. Ziet het er niet prachtig uit ... ?

 

Welke werkstukken zijn eigenlijk het aller - allermooist? Dat is een moeilijke vraag. Oudere kinderen hebben vaak al weer wat meer vaardigheden dan hele kleine kinderen, en werken met een grote pompoen valt al snel meer in het oog, dan een klein werkstukje met bladeren en noten. Toch gaan wij het proberen: de verkiezing van het aller - allermooiste werkstuk. Hoe dat gaat gebeuren, dat merkt u vanzelf .. .!

Daarmee sluiten wij natuurlijk aan bij de presidentsverkiezingen in Amerika, die overmorgen zullen plaatsvinden. Aan de andere kant van de oceaan loopt de verkiezingskoorts behoorlijk op. De afgelopen week is er over en weer behoorlijk met modder gegooid. Dat lijkt er zo bij te horen. Onze oogstproducten hebben die modderfase al achter de rug. Ze vonden het heerlijk en zijn goed gegroeid in de modder, maar het mooist werden ze onder creatieve kinderhanden!

Met het Bijbelverhaal sluiten wij aan bij de verhalen die de zondagsschool de afgelopen weken gelezen hebben, over Jozef ("ja, dezelfde van de dreamcoat!) Het verhaal van Bijbelse Jozef is een echt oogstverhaal. Aanvankelijk 'oogst' hij weinig bijval voor zijn ambitie om de beste te worden. Als hij echter tot over z 'n oren in de modder is gezakt volgt de ommekeer en wordt hij met stip gekozen tot onderkoning van de wereldmacht Egypte .. Jozef wint vooral omdat hij iets met dromen heeft. Z 'n eigen dromen lijken hem aanvankelijk nergens te brengen, maar als hij de dromen van anderen uitlegt begint zijn ster te stijgen. In deze dienst mogen jullie moppen uitleggen. Lachen!

Op een oogstfeest hoort ook zang en muziek! Ook dit jaar zingen wij weer het vrolijke joodse oogstliedje, Hava Naquila hava, wat de kinderen weer geoefend hebben. Wij zingen een mooi herfstlied, "Dit is een tijd van kleurenpracht", de melodie is oud en uitgerijpt. Wij worden bij dit alles muzikaal begeleid door Peter van Voorst in Middenbeemster en in de kapel door Henk Schaap en Lisette Beets!

Zie de fotoreportage van de kleurrijke/feestelijke diensten, klik ter vergroting

IMG_2361
IMG_2362
IMG_2363
IMG_2366
IMG_2368
IMG_2370
IMG_2378
IMG_2382
IMG_2387
IMG_2389
IMG_2391
IMG_2398
IMG_2402
IMG_2403
IMG_2404
IMG_2410
IMG_2412
IMG_2413
IMG_2418
IMG_2420
IMG_2422
IMG_2431
IMG_2436
IMG_2439
IMG_2442
IMG_2445
IMG_2448
IMG_2449
IMG_2450

IMG_2452

IMG_2453
IMG_2457
IMG_2458
IMG_2464